הזדמנויות שנוצרו עקב משבר הקורונה

ישנם הרבה חששות בציבור הרחב מפני השפעות ארוכות הטווח של משבר הקורונה. כאשר החששות מבוססים על ידע, הבנה וניסיון, הם מובילים לרוב להחלטות נכונות. משקיעים רבים בתחומים שונים הבינו שמצד אחד נוצר כאן מצב מחודש שיש ללמוד את השלכותיו, ומצד שני יש לבדוק את אפשריות הרווח שנוצרו עקב המשבר.
לעומת אנשים המונעים ע"י ידע וניסיון, ישנם הפועלים ע"י תחושות בטן ולחצים. אנשים לא מעטים מיהרו למשוך את כספם מן הבנק מחשש לקריסת הבנקים, בד"כ ע"מ לשים אותו במקום הרבה פחות בטוח. לקוח ישן שלי דחק אותי למצוא לו השקעה, אפילו פחות טובה, רק ע"מ שהכסף יצא מיד מן הבנק.
אנשים רבים מבינים שאין זה זמן מתאים למצוא השקעות. וכפי שאמרתי, זוהי וודאי טעות יסודית. בכל מצב חדש נוצרות הזדמנויות חדשות. המשבר הנוכחי גרם לקריסת עסקים אשר מוכנים במצב הנתון לתת הרבה ע"מ למצוא משקיע שיעזור להם לשרוד. עסקים המתמחים בהלוואות גילו שלווים מוכנים לעשות הכול ע"מ להשיג הלוואה. עסקים מסוימים שנעלמו מהשטח יצרו חורים שמשאירים אופציה מצוינת לפתיחת עסק דומה בהמשך.
אף בעולם הנדל"ן נתקלתי בשבועות האחרונים בעסקאות מצוינות לזריזים שידעו לנצל את המצב. כפי שכתבתי בשבוע שעבר, ישנם מוכרים שהמצב גרם להם עיכוב לא צפוי, ופתח אופציה להורדת מחירים משמעותית, פרויקטים שהתעכבו מוכנים למכור יותר בזול רק ע"מ לחזור לפעילות רגילה ואנשים שנזקקו לכסף מזומן באופן דחוף נאלצו לממש נכסים שבאמת לא חשבו למכור.
בכל תחום שהוא כל משבר גורר אחריו צמיחה מהירה, ומאפשר לאלו שידעו לרכוש את הנכס הנכון בזמן המשבר לנצל את אותה צמיחה ע"מ לממש רווחים. אם אכן המשבר הנוכחי יגמר בקרוב, החששות מהשפעות ארוכות טווח כמעט אינן קיימות, הסתכלות שקולה על המצב פותחת אפשרויות בלתי חוזרות לרווחים.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש