בעבר פנה אלי זוג צעיר מבני ברק בבקשה למצוא להם נכס מכניס בפריפריה. לאחר שמצאתי להם נכס בצפון לשביעות רצונם הם חתמו על זיכרון דברים. למחרת התקשרה האימא בהיסטריה ובטלה את העסקה. היא חששה שמא יגיע טיל מלבנון ויפגע בנכס החדש. בגלל ₪ שהם 10,000חשש זה היא הייתה מוכנה להפסיד הפקידו עם חתימת הזיכרון דברים. מאז הם ניסו לרכוש כמה נכסים, וכל פעם התערבה האימא ההיסטרית וביטלה את העסקה מסיבה זו או אחרת. זו רק דוגמא אחת מיני רבות לחשש לא מציאותי, שאינו קשור כלל לזהירות. דבר פשוט הוא שזהירות והיסטריה הם שני עניינים שונים לגמרי. זהירות עוסקת בחששות מציאותיים, ובדיקה נכונה ויסודית של העסקה. אנשים היסטריים חוששים לדברים לא מציאותיים, כאלו שיש בכל עסקה ללא יוצא מן הכלל. עניין נוסף המחזק רגש היסטריה הוא 'הלא מוכר'.

כאשר מדובר בעסקה פחות קונבנציונלית, ישנה נטייה חזקה יותר לבטל עסקאות טובות ובטוחות לגמרי אך ורק מפני שמדובר בנושא לא מוכר. לכן, כאשר עולה על הפרק עסקת נדל"ן בחו"ל, אף אם אין בה סיכון כלל, וגם אם הדברים נבדקו בזהירות ואחריות, הנטייה לדחות עסקאות כאלו מסיבות לא ענייניות תהיה חזקה יותר.

כמו שכתבתי בעבר, ישנם קליינטים שמלווים אותי שנים ללא רכישת נכס. מידי כמה שבועות הם עושים שיחת "השתדלות" בה אני משמש יותר כעין פסיכולוג. כולם ללא יוצא מן הכלל בטוחים שהם פחות פזיזים מאחרים, וזה מה שגורם את העיכוב. אנשים כאלה לרוב לא יתקדמו לעסקה, והמעטים שאכן יסגרו עסקה לבסוף, ימשיכו לסבול מחששות אין סופיות לאורך הזמן. לבני אדם שסובלים מסף חרדה נמוך, מומלץ מאוד לוותר על עסקאות גדולות, הבריאות לא פחות חשובה.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש