כפי שכבר נאמר פעמים רבות, השקעה בדירות היום היא הרבה פחות אטרקטיבית. אם עד לפני שלוש שנים הייתה עלייה במחירי הדיור, הרי שבזמן האחרון המחירים נשארים קבועים פחות או יותר, ולכאורה לא צפויה עלייה בקרוב. יש לדעת שעליית מחירים בכל תחום שהוא מושפעת משני גורמים: ביקוש ויכולת. לכן, אע"פ שהיום אכן הביקוש עולה, כיוון שאין יכולת לאנשים לרכוש דירות במחירים הנתונים, הרי שפעם ראשונה בהיסטוריה מחירי הדיור אכן נעצרו. למעשה, נותרנו עם החסרונות של דירה בהשוואה לעסקאות אחרות: דירה מכניסה תשואה נמוכה, בד"כ יש בה תחלופה גבוהה, השוכרים הם לרוב מאוכלוסיה בעלת רקע סוציו-אקונומי חלש, דבר המוביל להרבה בעיות בתשלומים, ישנן בעיות תחזוקה רבות וחוק להגנת הדייר גורם לכך שלא ניתן להוציא שוכר שלא משלם מהבית, אלא לאחר הליך ארוך ומייגע שלוקח לעיתים בין שנה לשנה וחצי. כל זה גרם לנטישה של משקיעים מקצועיים לכיוון הנדל"ן המסחרי.
מאידך, אע"ג שוודאי ניתן להרוויח יותר מנדל"ן מסחרי, הרי אין ספק שרכישתו מצריכה הרבה מקצועיות וידע. רכישת משרד או חנות ללא ידע מעמיק במחירי הנדל"ן המסחרי באזור, כאשר אין נתונים של ההיצע והביקוש במקום וללא ידע וודאי על מחירי השכירות האמיתיים, כמעט ללא יוצא מן הכלל תסתיים בטעות, וטעות בנדל"ן עולה הרבה כסף.
לפני חודשיים פנה אלי לקוח שהתעניין ברכישת משרד. אמרתי לו שלמיטב הבנתי ישנו פרויקט חדש שיוצא לשוק בעוד שבועיים, וכדאי להמתין כיוון שלכאורה נראה שזהו פרויקט מעולה. לאחר שבועיים פגשתי במקרה את הלקוח והתברר שהוא לא רצה להמתין, ורכש משרד לבד, בעזרת מעקב אחרי פרסומות בעיתון. למעשה, הוא ידע בוודאות בשעת מעשה שהעסקה שהוא עושה גרועה בהרבה מהנתונים שנתתי לו, אבל היה חבל לו לחכות.
לצערי, נתקלתי מס' פעמים ברצון למצוא נכס מהר- מהר, כאשר ברקע ישנה אפשרות מצוינת שמצריכה סבלנות. קשה מאוד להבין איך מקבלים החלטה כזאת.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש