לפני מס' שבועות פנה אלי אברך בבקשת עזרה. הוא רכש משרדים ברמת גן, ומתקשה למצוא שוכר. המשרדים עומדים ריקים כבר מס' חודשים, ובינתיים גוררים הוצאות בלבד של ארנונה ודמי ניהול. לשאלתי מה ראה לקנות משרדים דווקא שם, הוא ענה תשובה לכאורה נכונה: "אלו המקומות שיש בהם ביקוש רב למשרדים".
זוהי טעות רגילה של משקיעים מתחילים, שמנסים למצוא את המקומות בהם ידוע שישנו ביקוש לשכירות. הנה, אין ספק שבאזורים אלו ישנו ביקוש חריג מאוד לשכירות משרדים. בעלי מקצועות חופשיים רבים מתרכזים בתל אביב, רמת גן, פתח תקווה, קריית המדע ברחובות ועוד. אלא שביקוש לא נמדד כדבר עצמאי, אלא ביחס להיצע. אם באזור מסוים ישנם 100 אנשים שמחפשים משרד, אולם ישנם רק 50 משרדים להשכרה, זהו אזור מצוין להשקעה. לעומת זאת, אם באזור אחר ישנם 10,000 בעלי מקצועות חופשיים שזקוקים למשרד, אבל ישנם 20,000 משרדים להשכרה, זהו אזור גרוע להשקעה, ומה שבאמת ישנו באזור זה יותר ביקוש, לא מועיל לנו כלל, כיוון שיש שם היצע גדול יותר מהביקוש.
אף כאן, כמו בכל עניין אחר, אנו זקוקים לחוות דעת של מומחה שמכיר באזור בין את הביקוש ובין את ההיצע.
השקעה במשרדים כיום היא לרוב אפיק השקעה מומלץ, אך זאת בתנאי שאנו מוצאים את המקומות בהם ישנו ביקוש טוב, אף ביחס להיצע. אין סיבה שלא להשקיע במשרדים במקומות פחות מרכזיים כאשר ברור שאין שם היצע מספיק של משרדים. כיום, ישנה בנייה מסיבית של משרדים באזור המרכז, שגוברת אף על הביקוש הרחב שישנו באזור. לכן, רכישת משרדים באזורים אלו מכניסה אותנו לשוק תחרותי שמחייב הורדת מחירי שכירות כדי להגדיל את האפשרות למצוא שוכר.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש