העולם יכול היה להיות פשוט הרבה יותר, אם אפשר היה לקטלג דברים שונים לטוב ורע, חיובי ושלילי.
אף עולם הנדל"ן אינו שונה. משקיעים מתחילים אוהבים הבנות פשוטות: דירה זה טוב, משרד זה לא טוב, טאב"ו משותף היא אופציה מצוינת, קרקעות זה מאוד מסוכן, דירה מחולקת מכניסה הרבה, מחסן מכניס מעט.
כמו כל דבר אחר, אף כאן הכללות שטחיות אלו הן לא יותר מאמונות טפלות. הבנות אלו נותנות למשקיעים הרגשה מוטעית לגמרי של ידע, כאשר השלב הבא הוא פעולה מעשית. לעיתים קרובות הבנות פשוטות אלו רחוקות מאוד מהאמת.
"קשה להשכיר משרדים" – לא נכון. כמו דירות זה תלוי מאוד באזור, ברמת הבנייה, בגודל ועוד.
"היום אנשים עובדים מהבית" – לא נכון בכלל. אין בציבור שאינו שומר תורה ומצוות כלל את המושג של לעבוד מהבית.
"קרקעות זה מסוכן. אולי לא יפשירו את הקרקע" – אם מדובר בקרקע שכבר יש לה אישורים, הרי שכבר אישרו הפשרה.
"במשרד משלמים יותר ארנונה" – זה נכון כאשר זה נמדד לפי מטר, אך למעשה המשרד בד"כ קטן הרבה יותר.
"חשוב מאוד שהנכס יהיה קרוב" – לא נכון בכלל. היום שאפשר להגיע כמעט לכל מקום בארץ בטווח של שעתיים, אין צורך להתפשר על מהות העסקה ע"מ להרוויח את הקרבה לנכס.
"כמה שאני אשקיע יותר בשיפוץ הדירה, כך אני ארוויח יותר" – לא נכון. וודאי שחשוב שהנכס יראה יפה על מנת להבטיח שכירות, אבל ישנו שלב מסוים שבו הכסף שמושקע בשיפוץ לא יחזור.
"מחיר הדירות תמיד בעלייה" – לא נכון. בשנתיים האחרונות מחירי הדירות די עומדים. היו אמנם מס' מקומות בהם נרשמה עלייה מסוימת, אבל אף במקומות אלו, זה אינו אומר דבר לגבי ההמשך. ישנן דעות חלוקות לגבי האפשרות העתידית לעליית מחירים, אבל כולם מסכימים שאם אכן תהיינה עליות מחירים, הן תהיינה מינוריות.
כפי שנאמר בעבר, ענף הנדל"ן מצריך הרבה ידע וניסיון, וכל "קיצור דרך" יגרור דמי לימוד גבוהים.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש