לאחרונה, פנו אלי מס' משקיעים מתחילים עם שאלות בנוגע לאפשרות של רכישת דירה ע"מ להשכיר אותה לנופשים. כמובן שניתן לעשות זאת רק במס' מקומות אליהם אכן מגיעים אנשים לנפוש בצורה תדירה. בד"כ מדובר במקומות בהם ישנם חופים כגון טבריה, נהרייה, נתניה וכדו', או מקומות בהם ציבור נוטה להגיע לשבתות כגון צפת.
לרוב, העסקה המוצעת נשמעת מצוין. השקעה של 500,000-900,000 ₪, כאשר ניתן להרוויח לפחות 500 ₪ ללילה. בד"כ בשלב הזה המתווך יכפיל 500 בערך ב-100, בליווי המשפט: "אפילו אם נניח שתצליחו לאכלס את המקום בממוצע רק יומיים בשבוע", מה שנותן לנו הכנסה של 50,000 ₪ בשנה, תשואה מכובדת בהחלט. כמובן שאחרי כן יגיע המשפט: "ברור שתצליחו להשכיר את המקום יותר, הרי בבין הזמנים ובחופש הגדול יש ביקוש מטורף".
במציאות, ישנם מס' דברים שצריך לדעת. החשוב שבהם הוא שמקום כזה צריך תפעול שוטף של ניקיון, וכן חידוש המלאי הנדרש לכל נופש כגון: מגבות, מצעים, סבונים, שמפו, קפה, תה וכו'. הדבר מחייב העסקת מנקה קבועה, ומישהו שידאג לחידוש המלאי. כמעט ללא יוצא מן הכלל, תפעול המקום כרוך בתלונות חוזרות ונשנות של נופשים בנוגע לניקיון וחידוש המלאי. דבר נוסף שיש לדעת הוא שכל העסק דורש פרסומים בלתי פוסקים ע"מ למשוך לקוחות. דבר זה גורר הוצאות רבות וטורח גדול. פשוט וברור שככל שתחלש ההתעסקות עם המקום, בין מבחינת הפרסום, ובין מבחינת התפעול השוטף, תרד רמת האכלוס במקביל. עוד נקודה חשובה היא ההתעסקות עם הכסף. הרבה מהמשקיעים מגלים אחרי כן שעניין הגבייה מכל נופש אינו פשוט. לרוב כל העניין נעשה בשליטה מרחוק, וקשה להגיע אל הכסף.
הפתרון המקובל הוא חברת ניהול, עליו אכתוב בע"ה במאמר הבא.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש