במאמר הקודם הרחבתי בעניין הקשיים שמצויים ברכישת דירה למטרת השכרה לנופשים, כגון: תחזוקה יום-יומית של המקום, פרסום המקום ע"מ למשוך לקוחות, גביית תשלומים מהלקוחות וכדו'.
משקיעים רבים מנסים לפתור את הבעיה ע"י מציאת חברת ניהול, שתיקח על עצמה את כל תפעול המקום. לבד מהעניין הפשוט ששכירת חברה כזאת שתתפעל את המקום על בסיס יום-יומי אינו זול, ולרוב משנה את כל משוואת התשואה, ישנם מס' דברים שצריך לקחת בחשבון.
הדבר העיקרי הוא, שנדרשת תמימות רבה ע"מ להבין שניתן לשבת בשקט, כאשר אדם אחר עושה עבורנו את העבודה. האפשרות שאדם אחר יטרח עבורנו כאילו העסק שלו כמעט אינה מציאותית, ודבר זה נוגע גם למצבים אחרים של ניהול נכס, או ניהול חברה. כולנו רוצים לשבת בשקט ולעסוק בענייננו, בזמן שאנשים אחרים עובדים בשבילנו, וחבל מאוד שזה לא מציאותי. ההנחה הפשוטה צריכה תמיד להיות שכל דבר שלא נעשה למען עצמנו- לא ייעשה. ניתן כמובן לקחת חברת ניהול עם פיקוח צמוד של בעלי הבית, אבל כמובן שהתועלת בזה נמוכה.
בנוסף, חברת ניהול לא תעזור בנוגע לצמצום הוצאות. בין אם בעל הבית, בין אם חברת הניהול דואגים לפרסום, הרי שההוצאות תמיד גדולות, וכל חיסכון בפרסום יוביל מייד לירידה בהכנסות. כמו כן, תפעול המקום בין מבחינת חידוש המלאי, בין מבחינת ניקיון שוטף, וכן לעניין בלאי מצוי- אינו זול.
למעשה, כמעט ללא יוצא מן הכלל, משקיעים שניסו להשקיע באפיק זה התחרטו מייד. חלקם בגלל הטורח היום-יומי, חלקם בגלל ההוצאות וחלקם בגלל הכנסות נמוכות. להפתעתי, מס' משקיעים שפנו אלי בנושא שואפים לשבת וללמוד ללא התעסקות עם ההשקעה. כמובן שעבורם כל זה לא בא בחשבון.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש