במאמר הקודם ציינתי את הבעיות העלולות לצוץ ברכישת נדל"ן בחו"ל עקב המרחק.

במאמר זה נסקור בעיות נוספות המצויות ברכישת נדל"ן בחו"ל כגון מיסוי, חקיקה וכו'.

בכל מדינה ישנם כללי מיסוי שונים. לעיתים, מדובר במיסוי שאינו מוכר כלל למשקיעים. כדאיות העסקה משתנה מאוד כאשר כללי המיסוי ברורים. לעיתים, קיימים אף תשלומים נוספים לא מוכרים כגון: הוצאות על תשתיות, אשפה, וכדו'.

כאשר הדברים לא נבדקים מראש, נתקלים בהפתעות לא תמיד נעימות. לעיתים המשווקים מודעים לבעיה, אך נמנעים מלומר אותה ללקוח.

בעיה נוספת עלולה לצוץ בענייני חקיקה. בכל מדינה ישנה חקיקה שונה. מצוי מאוד שדבר זה מוביל לסיבוכים לא צפויים. הדבר מצריך התייעצות עם עו"ד הבקיא בחקיקה באותה מדינה.

נושא נוסף שצריך בירור הוא ההתנהלות הפיננסית באותה מדינה. בגרמניה, למשל, אנשים לא קונים דירות להשקעה, אלא רק למגורים. לכן כאשר משכירים את הדירה, זה עלול להקשות מאוד על מכירתה בשעת הצורך. בערים רבות בגרמניה, כמו מקומות אחרים בעולם, אי אפשר להוציא דייר מהבית, ואסור להעלות לו את שכר הדירה ביותר מאחוז מסוים, אחת לשלוש שנים. ישנם שורה של כללים המגנים על השוכרים, במידה רבה על חשבון בעלי הנכס. את כל זה רצוי לדעת לפני החתימה על העסקה, ולא תמיד המשווק יספק נתונים אלו. זו הסיבה העיקרית לכך שפעמים רבות, ישראלים עם נכסים בגרמניה מוכרים אותם לישראלים אחרים. רבים מהם פשוט רוצים להפטר מנכסים שאין להם שוק.

עניין נוסף המצריך בירור הוא חברות הניהול. במקומות מסויימים בעולם ישנם חברות ניהול לנכסים, ולעיתים התשלומים לאותן חברות ניהול גבוהים הרבה יותר ממה שנהוג בארץ. פעמים רבות יש בתשלום זה כדי להטות את העסקה מכדאית, ללא כדאית.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש