במסגרת הניסיונות הנואשים של משקיעים מתחילים להגיע להשקעה טובה, מנסים רבים לרכוש חנות בקניון, במרכז מסחרי, או סתם ברחוב. התקווה היא כמובן למצוא שוכרים במחיר טוב, ולתקופה ארוכה. ישנם מס' דברים שראוי לדעת בנושא לפני שניגשים לרכישה מורכבת של חנות.

כמו במשרד, אף בחנות קיים מיסוי גבוה על השכירות החודשית, דבר שכדאי לקחת בחשבון לפני הקנייה. המתווך או המוכר לעולם לא ינדבו מידע זה ללקוח, אלא רק יציגו בפניו את השכירות החודשית כמות שהיא. כמו שנכתב פעמים רבות, ראוי להתייעץ עם יועץ מס לפני הרכישה.

כאשר ניגשים לרכישת חנות שנמצאת עדיין בבנייה, אפשרויות ההשכרה צריכות להיבדק היטב. חנות שמכניסה מעט, כמובן גם תהיה מושכרת בפחות כסף. בד"כ הדבר תלוי בתנועת האנשים באזור. חשוב גם לקחת בחשבון את הבלאי המוגבר של החנות. ככל שישנה יותר תנועה בחנות, הבלאי כמובן גבוה יותר. אם מדובר על רכישת חנות בקניון שנמצא בתהליכי בנייה, יש לדעת שהצלחת הקניון היא לרוב עניין שקשה להעריך מראש. בהרבה מקומות חשבו משקיעים שישנה השקעה בטוחה בקניון, ומאוחר יותר התברר שהקניון לא הצליח. פעמים רבות חברת ניהול לא מוצלחת יכולה לגרום לנפילת הקניון.

כאשר מדובר ברכישת חנות בקניון קיים לרוב תהיה הקבלה בין הצלחת הקניון או המרכז המסחרי לבין מחיר החנות. במקרה כזה יהיה קשה למצוא עסקה טובה במיוחד. כאשר התנועה מרובה והשכירות גבוה, רכישת החנות תהיה יקרה מאוד. לעומת זאת, כאשר החנות מניבה תשואה נמוכה, ואף מחירה נמוך, העסקה תהיה כמובן לא כדאית.

דבר נוסף שראוי לדעת בעניין הוא, שלרוב קל מאוד לבעל החנות להראות מצג שווא של תנועת לקוחות, ואין להסתמך על הנתונים שהוא מספק ע"מ להכריע בעניין.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש