טעויות נפוצות של משקיעי נדל"ן 8

נושא ההחלטה המהירה בנדל"ן הוא מסובך ומורכב. אנשים שנוטים לפזיזות עלולים לקבל החלטות נמהרות ומוטעות, שלעיתים מובילות להפסדים גדולים, ואף להפסד כל הקרן. כל מתווך ומשווק יודע שחלק חשוב מסגירת עסקה מהירה הוא הפעלת לחץ על הקונה שבכל רגע של עיכוב הוא עלול לאבד את עסקת המאה, ומכאן ואילך אין טעם לחייו. נדל"ן אינו מסחר בבורסה, ואין מקום לסיכונים בתחום. כלל חשוב הוא שלפני שמדברים על רווחים יש לדאוג שלא להפסיד מהקרן. יש הרבה מקום להאריך בעניין. מעשים שבכל יום שמשקיעים בעלי מושגים מאוד כלליים בתחום קופצים לעסקאות, ומפסידים סכומים גדולים, אם לא את כל כספם. לצערי, דבר זה מצוי מאוד בציבור החרדי, במיוחד אצל זוגות צעירים שמאבדים כספים שהוריהם חסכו עבורם ממש במסירות נפש.

מאידך, יש לדעת שהעסקאות הטובות נחטפות, וכאשר נתקלים בעסקה טובה צריך לקבל החלטה מהירה. ל"עסקאות דובדבן" אין זמן מדף, ואם אין אפשרות לתגובות מהירות, הרי שמן הנמנע הוא לבצע עסקאות טובות. מציאת עסקאות טובות היא עניין מייגע וארוך בד"כ, וחבל מאוד לאבד עסקה כזאת כאשר היא מזדמנת.

אז היכן עובר הגבול?

למעשה אין כאן כל קושי, והכללים ברורים מאוד. לעולם אין לקפוץ לעסקה כאשר חסרים נתונים. החלטה מהירה והחלטה פזיזה הם שני עניינים שונים בתכלית. כאשר אין הבנה ברורה של העסקה, ולא ברור עדיין מדוע היא כל כך טובה, כאשר לא השוונו מחירים לעסקאות דומות בשוק, ולא התייעצנו עם מומחים שנוגעים לעניין, הרי שההחלטה היא פזיזה, וקרוב לוודאי שתגרור הפסדים. אולם, כאשר נבדקו כל הנתונים, ולא חסרים שום פרטים בעניין, הרי שמכאן ואילך אין כאן שיקול דעת אלא הססנות מיותרת, שעומדת בסתירה להשגת עסקאות טובות. פעמים רבות נתקלתי במצבים בהם היו לקונה הפוטנציאלי את כל הנתונים, ואחרי התייעצות עם המומחים הנוגעים בדבר כבר היה משוכנע למעשה שזו אכן עסקה טובה. בכל זאת הוא רצה להמתין לפני סגירת העסקה סתם מתוך הססנות וקושי בקבלת החלטות. לרוב הסתיים הסיפור בחטיפת העסקה ע"י משקיע זריז ונחוש יותר, שלא סובל ממחסומים רגשיים.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש