טעויות נפוצות של משקיעי נדל"ן 5

תכנון העסקה – אחת הטעויות המצויות של המשקיעים היא חוסר תכנון. כאשר נכנסים לעסקה, צריכים כל שלבי העסקה להיות ברורים. אם מדובר בדירה להשקעה, יש לברר לפני כן את המחיר הריאלי של הדירה, מהם אפשרויות השכירות הריאליות, כמה כסף, אם בכלל, נצרך לשיפוץ, כמה הוצאות נלוות יש )עו"ד, מתווך וכדו'(. פעמים רבות נגשים משקיעים לעסקה רק מפני שהנכס נראה להם זול יחסית למחיר השוק. לעיתים אכן הוא זול באמת, אבל אם נבחן את העסקה בכללותה, נמצא שאין כאן רווח כלל.

ניקח לדוגמה אדם שמצא דירה הנמכרת 50,000₪ בכפחות ממחיר השוק. (כמובן שבד"כ יהיה קשה לאדם שאינו מתמצא במחירים לדעת זאת). לכאורה היה נראה שיש כאן פוטנציאל לעסקה טובה. אולם, אם נבחן את העסקה מצד המחיר, נגלה שאין כאן רווח כלל. בקנייה ובמכירה יהיה צורך לשלם לעו"ד, ובד"כ אף למתווך, וכמעט שלא נותר רווח. אם הדירה לא תכניס שכירות יפה, וכל שכן אם היא תעמוד זמן מסוים ללא שכירות, הרי שפשוט שכל העסקה הייתה לא מוצלחת.

דבר מצוי מאוד הוא שאנשים מתפתים לקנות נכס מפני שהם סבורים שמחירו נמוך, מתקשים אחרי כן להשכירו, ולבסוף מוכרים אותו פחות או יותר באותו מחיר שנקנה. בדיקת הביקוש לשכירות היא עניין קריטי בעסקה, וחובה לערב אדם המתמצא בשוק לבדיקה זו. )ברור שאדם זה אינו יכול להיות המתווך, שצריך להיות ישר בצורה בלתי רגילה ע"מ לומר ללקוח שיהיה לו קשה להשכיר את הנכס( דבר נוסף המצריך בדיקה הוא אפשרות מכירת הדירה. יש לדעת שמחיר ריאלי ואפשרות מכירה הם שני דברים שונים. אף כאשר המחיר הריאלי של הנכס הוא X , אין זה אומר שהנכס לא יעמוד זמן ארוך עד שימצא קונה שיהיה מוכן לשלם סכום זה. לעיתים, גורם עיכוב זה לייאוש והורדת המחיר מצד המוכר. כל זה צריך להילקח בחשבון לפני הקנייה.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש