טעויות נפוצות של משקיעי נדל"ן 3

סבלנות– ההבנה הפשוטה שרווחת בציבור היא שניתן להרוויח סכומים גדולים בתחום הנדל"ן. זה לעיתים נכון, אך ישנן הרבה "אגדות עם" בעניין. רוב ה"אגדות" מתייחסות לעסקאות נדל"ן שנעשו ע"י הגיס של הבן דוד, שבהן הוא הרוויח סכום בעל שש ספרות בתוך מס' ימים. באמת, גם אם בעבר ניתן היה להרוויח ביתר קלות בתחום, וודאי הדברים רחוקים מה"אגדות" המצויות. היום במיוחד, קשה הרבה יותר להגיע לעסקאות טובות. ישנם הרבה מומחים בעלי ניסיון וידע שמחפשים את העסקאות הטובות, והסיכוי של האדם הלא מקצועי למצוא אחת כזאת בעצמו הוא בערך 0%.

בנוסף, אנשים רבים מחפשים עסקאות מהירות, בהם ניתן להרוויח סכום גדול בזמן קצר. זהו מתכון בטוח לנפילה במלכודת דבש. כל מתווך או משווק יודע שניתן למשוך לתוך מלכודת כזאת אם יובטח ללקוח רווח גדול בזמן קצר. הסיפורים הנפוצים בשוק הם שמאפשרים זאת. כאשר אדם שומע על עסקה עם רווח גדול מאוד, הוא מבין שאלו בדיוק העסקאות שעליהן הוא שמע סיפורים. לעומת זאת, אדם בעל ידע וניסיון יבחין מיד שהנתונים לא סבירים. זוהי בדיוק הסיבה שאנשים קונים קרקעות חקלאיות בתקווה להתעשר כמו שמספרות האגדות. לצערי, בציבור שלנו מצוי יותר ליפול לתוך מלכודות אלו. לעיתים מפני המצב הנואש, אנשים נוטים לקחת סיכונים שאין מקומם כלל בעולם הנדל"ן. באמת, לרוב אין כאן כלל סיכונים, אלה הליכה לקראת נפילה בטוחה. יצירת רווח בהשקעות נדל"ן הוא עניין מורכב ותובעני. בד"כ מדובר בתהליך ארוך שדורש סבלנות, שאומנם יכול לייצר רווח כאשר הוא מתנהל במקצועיות ורציונאליות.

פעמים רבות נתקלתי בזוגות צעירים, שלבעל יש "ראש של גמרא", ובטחון עצמי שהוא ימצא עסקה טובה ללא עזרה, ויראה לכל עולם הנדל"ן מה הוא יכול לעשות. זהו בדיוק הטרף שכל הזאבים בשוק מחפשים. הם יתנו לו את ההרגשה שהוא היה חכם גדול במה שמצא עסקה כזאת, ולפני שהוא יבין מה קרה, כבר נחתם חוזה והכסף עבר ידיים. כולם שמעו סיפורים בנושא, אבל יש לדעת שרוב האנשים מתביישים לפרסם את הדבר, ואפילו ההורים לא תמיד יודעים מה בדיוק קרה.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש