טעויות נפוצות של משקיעי נדל"ן 2

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בקרב משקיעי נדל"ן היא חוסר תכנון. משקיעים קונים נכס נדל"ן, ורק לאחר מכן מנסים להבין כיצד יוכלו להפיק ממנו רווח מקסימלי. עניין זה מצוי כאשר נתקלים בדבר הנראה כקנייה מוצלחת, ולאחר מכן מתברר שקשה לתרגם את הרכישה המוצלחת לרווח כספי. בפועל, אין לבצע עסקה לפני גיבוש תוכנית פרטנית למימוש רווחים מהעסקה.

לפני מס' חודשים פנה אלי אברך מירושלים בבקשת עזרה לאחר שרכש בעצמו דירה להשקעה. האברך פנה למתווך בצפון ורכש דרכו דירה משופצת בקומה רביעית בבניין ללא מעלית. מחיר הדירה אכן היה נמוך מאוד מהרגיל. המתווך המליץ על חלוקת הדירה לשתי יחידות דיור.

הנה, למרות המחיר הנמוך בו נקנתה הדירה, נעשו כאן מס' טעויות. ראשית, רכישת דירה משופצת לחלוקה היא עניין חסר טעם. כאשר אכן המטרה היא חלוקת דירה, יש לרכוש דירה לא משופצת במחיר זול יותר שכן ממילא היא עומדת לשיפוץ כללי שמחייבת החלוקה.

שנית, בקומות גבוהות קשה יותר למצוא שוכרים. כמו כן, הדירה נקנתה באזור בו אין הרבה ביקוש לשכירות עקב ההיצע הרחב.

לאחר ניסיונות כושלים להשכיר את הדירה החליט האברך בלית ברירה למכור את הנכס. לכאורה, כיוון שקנה את הדירה במחיר זול, היה נראה שלפחות כאן יעשה מעט רווח. אולם, גם זה לא יצא לפועל. כיוון שהייתה זו דירתו השנייה של אותו אברך, הוא נדרש לשלם 8% מס רכישה בקנייה. סכום זה בצירוף לשלם התשלומים לעורך הדין והמתווך עבור הקנייה ועבור המכירה השאיר אותו בהפסדים. כמובן שתכנון מוקדם היה מגלה שלמרות המחיר המצוין קשה יהיה להרוויח מעסקה זו.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש