טעויות נפוצות של משקיעי נדל"ן 1

תופעת "היועצים"– דבר מצוי הוא שמשקיעים מתחילים וחסרי בטחון מעוניינים באישור לביצוע עסקה. נתאר בקצרה את מהלך הדברים כאשר הנכס המדובר הוא דירה: בחרנו אזור לפעילות נדל"ן, ניתחנו את מצב השכונות השונות באזור, בחננו את אפשרויות ההשכרה, בדקנו את מחירי ההשכרה ביחס למחיר הדירה, ואת מצב האוכלוסייה באזור, ועוד.

לפתע, הגיע עסקה שעומדת בכל הקריטריונים. התייעצנו עם המומחים הנוגעים בעניין ולכאורה הכול נראה מושלם.

בשלב זה המשקיע חסר הביטחון ינסה למצוא "יועץ" שיחזק את הביטחון שלו בעסקה. אותו יועץ הוא בד"כ אדם שופע ביטחון עצמי, מומחה בכל תחום שהוא, אף בתורת הקוונטים אם נצרך. בד"כ הוא ייעץ על העסקה אף אם הוא לא היה באותו מקום מימיו, ויאמר את דעתו בביטחון ישראלי כזה, שאף אחד לא יעז לפקפק בצדקת דרכו. כאשר מדובר במשקיעים מתחילים, תופעה זו מצויה ברוב עסקאות. למרבה הפלא, לרוב נוטים משקיעים חדשים לקבל את חוות דעתו של אותו חבר או גיס, ולפקפק בחוות דעתו של המומחה.

לפני מס' שבועות ביקש ממני אברך מהקריה למצוא לו דירה להשקעה. כעבור מס' ימים פנה אלי מתווך מקריית ביאליק, וביקש ממני להגיע מהר לאזור. על הפרק עמדה דירה בקומה שנייה, משופצת כחדשה. התברר שבעלי הדירה קנו דירה לפני שמכרו את שלהם, ועכשיו נותרו להם עוד כעשרה ימים להשיג סכום גבוה לתשלום לקבלן, לפני הפרת חוזה. בעל הבית ממש התחנן לפני שאעזור לו והסכים להתפשר על מחיר של 450,000₪ להערכתי, כ- 120,000₪ פחות ממחיר השוק. חזרתי לאותו אברך והודעתי לו שמצאתי עבורו עסקה מצוינת. כעבור מס' דקות הוא חזר אלי ואמר לי שהוא בירר עם חבר מהכולל והמחיר הריאלי באזור הוא 300,000₪. לא הועילו שום הסברים שכבר שמונה שנים אין מחירים כאלו בשוק, ולא הועיל אף ששמע ממס' מתווכים באזור שהמחיר אכן הוא חסר תקדים. לצערי, מקרה זה מייצג מאוד את התנהלות המצויה של המשקיע הממוצע. כמובן שעניין זה הוא מונע גדול בהצלחה בתחום.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש