אחת הטעויות הנהוגות בעולם היא לשפוט את חכמת המעשה על פי מבחן התוצאה. יתכן ששניים יעשו את אותה הפעולה בדיוק, האחד יקבל ציון לשבח והאחר ייענש, כל זאת משום שמהלך המאורעות הביא את האחד לתוצאה טובה, ואת חברו לתוצאה טובה פחות. למעשה, כולם נוטים לטעות בזה. מעשים שבכל יום שאדם שוקל את הדברים נכון, ומשמיים גוזרים אחרת, שההבנה הפשוטה של כולם היא שהוא אכן עשה טעות. וכן להיפך, יתכן שאדם ינהג בפזיזות, או מתוך שיקול דעת מוטעה, אבל מסובב הסיבות יביא את הדברים לתוצאה מוצלחת.

לאחרונה סיפר לי חבר על מכונית שרכש. ללא שום רקע ובדיקות הוא קנה רכב הנודע במיוחד בחוסר האמינות שלו. אמנם הוא קנה את הרכב במחיר טוב, אבל רכב כזה בשנתון שהוא רכש מועד מאוד לקלקולים. למעשה, הרכב נגנב כשבועיים לאחר שנקנה, ודמי הביטוח עלו הרבה על דמי הקנייה. פשוט שלמרות שהדברים הסתובבו לטובה, אין זה אומר כלום על נכונות ההחלטה. וודאי שהוא עשה טעות בקנייה, אבל משמיים גזרו אחרת. כמו כן ברור שאי אפשר לסמוך על מהלכים לא סבירים כאשר אנחנו ניצבים לפני החלטה.

אין ספק שחובה עלינו לבדוק את הדברים בשיקול הדעת, ואם חסרים לנו נתונים, יש לפנות למי שיכול לספק לנו אותם. פעמים רבות אני נתקל באנשים שמבקשים ייעוץ, ומביאים לדוגמא חבר או קרוב משפחה שעשה עסקה מסוימת והצליח. לעיתים קשה לי מאוד להעביר למשקיעים מתחילים את הרעיון, שהעובדה שהוא הצליח, לאו דווקא מוכיחה שהעסקה הייתה הגיונית וטובה. על מנת לבדוק באמת את טיב העסקה, יש לבחון מס' גדול של משקיעים שעשו עסקה דומה, ורק אז ניתן לברר אם העסקה אכן טובה.

אף במקום שישנם דירות רבות ללא שוכרים, וודאי יש כנגדם דירות מושכרות, והיכרות עם בעלי דירות מושכרות במקום אינה מוכיחה שהמקום אכן מוצלח להשקעה.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש