רוב הציבור, בניגוד להיגיון, בבואו לבצע עסקה פיננסית קטנה, אינו חוסך בכסף או מאמצים ע"מ לחסוך מאות או אלפי שקלים. אבל, בבואו לבצע את עסקת חייו, העסקה המשמעותית ביותר מבחינה פיננסית – עסקת נדל"ן, הוא מעדיף לעשות זאת לבד בתקווה שזה יצליח. הניסיון מראה שרוב מוחלט של עסקאות הנדל"ן שנעשו ללא ליווי מקצועי נגמרו או בהפסד גדול, או בצמצום נרחב של הרווח. אף כאשר נעשה ניסיון פשוט לכאורה של מכירת דירה, התוצאות של עבודה לא מקצועית ניכרות מאוד בשטח.

לרוב מתחילה דרכו של המוכר הלא מנוסה בפרסום בלוח, או ביד 2 וכדו'. מהר מאד הוא מגלה שרב מוחלט של הפונים כלל לא מתכוון לקנות. חלקם הגדול עדיין צריך למכור דירה אחרת לפני הרכישה, ומגיע רק "להתרשם". הטיילת שנפתחת בבית גורמת הרבה פעמים לשחיקה מהירה, ואף לייאוש מהמכירה. לעיתים קרובות, כאשר מגיע אכן הקונה הפוטנציאלי האמיתי, הוא לא מקבל את תשומת הלב הנכונה. הניסיון מוכיח שבתחילה מנסים הבעלים להשוות לבית צורה מסודרת ונקייה, דבר חשוב מאוד בתהליך המכירה, אבל מהר מאוד גורמת הטיילת "לעיגול פינות".

בחירת הקונה הנכון כבר לפני הבאתו לראות את הנכס, הוא עניין חשוב מאוד שכל מתווך מקצועי מודע לו. לרוב הגישה הלא מקצועית היא: "שיבוא לראות, מה כבר יש לנו להפסיד". אך כמו שכתבנו, זו גישה מוטעית שמעכבת לבסוף את מכירת הדירה. שאלות פשוטות בטלפון יגלו לרוב שהמתעניין כלל אינו בשל לעסקה, וטוב שיוציא את עודפי המרץ שלו במקומות אחרים. חלק גדול מאלו שבאים לראות את הדירה יודעים בברור שאין להם צד לקנות את הדירה האמורה, והם באים אך ורק לבדוק איזה סוג דירות יש בשוק, ובאיזה מחירים. ליווי של מתווך מקצועי אמור לפתור אף את הבעיה הזו.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש