במאמר הקודם התחלתי להרחיב בעניין מכירת נכס, וחשיבות קבלת עזרה מאדם מקצועי. במאמר זה אתחיל מהתחלה: פרסום הדירה.
אחד הסיבות המרכזיות להמלצה לפנות לאדם מקצועי היא הפרסום, ושני נושאים בעניין.
1. היכן לפרסם.
2. באיזה מחיר לפרסם את הדירה.
קשה לתת עצות מעשיות בהקשר של היכן לפרסם, משום שמכירת כל נכס מצריכה התמצאות בשוק הרוכשים הפוטנציאלי.
כאשר מדובר בנכס להשקעה, צריך למצוא את ציבור המשקיעים, כאשר מדובר בדירה למגורים, צריך לדעת היכן נמצא קהל הלקוחות. האם הוא לרוב מאותה העיר (ואז רצוי לפרסם באזור)? או שמא הוא מגיע בד"כ מעיר אחרת? האם הרוכש הפוטנציאלי הוא חרדי (וצריך להשקיע פחות באינטרנט ויותר במקומונים ובעיתונות החרדית)? או שמא הפניה היא לקהל חילוני (שאז המיקוד צריך להיות באינטרנט)? בין כך ובין כך, הנושא מצריך תשומת לב מרובה, לרוב יותר ממה שהוא מקבל.
עניין המחיר הוא נושא המצריך אריכות מרובה. חלק גדול מהאנשים נוטה לדרוש יותר ממה שהוא יכול למעשה לקבל, דבר הגורם ללקוחות פוטנציאליים לא להתקשר כלל. פרסום מחיר גבוה גורם לרוב נזקים מרובים הכוללים עיכובים, טרדות, מפח נפש והתפשרות גדולה לבסוף. מוכרים רבים יוצאים מנקודת הנחה מוטעית שניתן לפרסם מחיר גבוה, ובמקרה הגרוע להתפשר. כפי שכתבתי, דבר זה גורם לאנשים כלל לא להתקשר, וקצת קשה להתפשר עם אנשים שכלל לא מתקשרים.
כפי שכתבתי במאמר הקודם, אין לי זמן להתעסק עם מכירות, אבל פעמים רבות יעצתי לאנשים בטלפון לפרסם מחיר נמוך בהרבה, והם התעקשו ללמוד בדרך הקשה שפרסום מחיר גבוה מביא לרוב רק נזקים. מאידך, כמובן שאין עניין לפרסם מחיר נמוך מידי, ויש גם לקחת בחשבון שכל ישראלי ממוצע מצפה להתפשרות נוספת בהמשך. כל זה מחייב פרסום די מדויק של מחיר הדירה, דבר המצריך לרוב מתווך הבקיא במחירי הדירות באזור.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש