בשני המאמרים הקודמים כתבתי על טעויות הגורמות עיכובים במכירת דירה. במאמר זה אכתוב על טעות מצויה מאוד במכירה והיא פרסום מחיר גבוה.

הדעה הרווחת אומרת שאין מה להפסיד מניסיון למכור במחיר גבוה, שהרי, אם הניסיון יצליח – מה טוב, ואם לא אז הפרסום הגבוה ישאיר מקום "להתפשר". זו טעות מצויה מאוד הגורמת לעיכוב במכירה,וכן שלעיתים קרובות מחיר הדירה הסופי יהיה נמוך אף מהמקובל. כאשר המחיר המפורסם גבוה ממחיר הדירה הריאלי, הדבר גורם לירידה במס' הקונים הפוטנציאליים. רוב הקונים כלל לא יפנו לברר פרטים על הדירה, ויצאו מנקודת הנחה שעדיף לפנות למי שהמחיר ההתחלתי שלו הוא ריאלי יותר.

לרוב, אחרי ניסיונות של מס' חודשים, בהם האנשים שאכן מגיעים לראות מתאכזבים ממה שיש לדירה להציע ביחס למחיר, נוצר צורך למכור מהר, ונגרמת התפשרות מיותרת במחיר.

לפני כשנה פנה אלי אברך לייעוץ בקשר למכירת דירה שלו בפריפריה. אמרתי לו להציע את הדירה בסכום של ₪. הוא ניסה להסביר לי שכיוון שהוא זקוק 900,000כלסכום גדול עבור קניית דירה חדשה, הוא מעוניין לדרוש מחיר גבוה יותר. להפתעתי, אני שומע את הטיעון המעניין הזה הרבה יותר ממה שראוי. לאחר שניסה במשך חצי שנה למכור את הדירה במחיר שלו, הוא חזר אלי להתייעץ על אפשרות של ירידה במחיר. שוב התחיל כל הדיון מחדש כאשר הוא מתעקש לדרוש למעלה ממיליון ₪.

לשמחתי לא שמעתי ממנו במשך כמה חודשים, ולאחר שמצא דירה שהיה מעוניין לרכוש, הוא חזר אלי שוב, הפעם בלחץ גדול. עכשיו הוויכוח היה הפוך כאשר אני מנסה להסביר לו שלא מוכרים נכס בלחץ כזה. אף הפעם הוא לא הקשיב, וחתם על חוזה לקניית דירה לפני שמכר את שלו. לאחר כחודש הגיע אליו מי שידע לנצל את המצב שלו ורכש את הדירה שלו ב-780,000₪. זהו מקרה אחד מרבים שבו עקב דרישת מחיר מוגזם, התעכבה המכירה, ומחיר הדירה הסופי היה נמוך ממחיר השוק.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש