בהמשך לשלושת המאמרים הקודמים אנסה להתרכז בנושא מצב הבית בזמן המכירה.

כאשר מוכרים דירה לצרכי מגורים, חשוב מאוד לתת לדירה מראה מושך עד כמה שאפשר. אנשים המחפשים דירה למגורים אמורים "להתחבר" למקום, ולדמיין את עצמם גרים בו. אם הדירה נראית מוזנחת, הסיכויים שהקונים ירגישו שזו הדירה שהם רוצים לגור בה נמוכים מאוד. אף כאשר המחיר מצוין, והדירה משופצת יפה, אם הקונים לא מקבלים הרגשה טובה מהדירה, הם לא יקנו אותה.

כלל ברזל הוא שכאשר נכנסים קונים לדירה, היא חייבת להיות נקייה מאוד, מאווררת, מסודרת, ומוארת. לעיתים מומלץ להשקיע מעט בקוסמטיקה, כגון סיוד הקירות וכדו' )"המהדרין" דואגים אף להדליק את המזגנים בימים חמים בכל הדירה, כשעה לפני ההגעה המשוערת, כדי לתת הרגשה טובה וישוב הדעת, ו"המהדרין מן המהדרין" אפילו מכניסים לתנור לחם או עוגה כחצי שעה לפני כן, כדי לתת למקום ריח ביתי(. לעיתים קרובות כאשר אני נכנס לדירה עם קליינטים, ורואה דירה במצב קשה, אני שומע מהבעלים משפטים כגון: "מה הבעיה, כמה תעלה לקונה צביעת הבית?", או: "מה, הוא לא יכול לראות שאם הבית היה נקי ומסודר, הוא היה נראה מצוין?" וכן: "למה הוא לא יכול לדמיין את הבית עם מטבח במצב נורמאלי?".

כאמור, התשובה לכל זה היא שכאשר הקונה מגיע לבית מוזנח, אין כאן כלל עניין שכלי. כאשר הקונה הפוטנציאלי לא יכול לראות את עצמו גר במקום כמות שהוא, קרוב לוודאי שהוא לא יהיה מעוניין בנכס, גם אם הוא רציני, והעסקה היא אכן טובה.

אנשים רבים, הניגשים למכירת דירה, מתעכבים הרבה בגלל חוסר ידע או חוסר רצון להקפיד על הכללים שכתבתי במאמרים האחרונים. לרוב אף המחיר יורד עקב כך, והדבר יכול להיות שקול לסכומים שעבורם האדם הממוצע עובד מס' שנים.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש