בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון:
– ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש לבקש משכנתא. לדוגמא: כאשר ישנם חריגות בניה, רישום לא נכון בטאבו, טאבו משותף או רישום במושא (ישנם בניינים שאין בהם רישום של תת חלקה, אלא כל הדיירים רשומים על הבניין ללא חלוקה, דבר המקשה מאוד על לקיחת משכנתא). יש לברר דברים אלו מראש. לעיתים מתקדמים עם הקונים, ובשלבים מאוחרים מתבררת הבעיה והקונה נסוג.
–  הרושם הראשוני הוא תמיד המשמעותי ביותר, ולכן, חשוב שהפעם הראשונה שהמוכר נכנס לדירה תהיה מושלמת עד כמה שאפשר.
– יש להקפיד מראש שהרוכש הפוטנציאלי יופיע עם אשתו. לעיתים נשמעת הטענה :"אם אראה משהו מעניין אביא גם אותה".
– קורה שהמוכר מנסה להפגין חוסר אכפתיות, במחשבה שנתינת תחושה שהוא לא להוט למכור תעזור לו מאוחר יותר במשא ומתן. זוהי טעות גדולה, זלזול במתעניין לא מקדם את הרכישה.
– חשוב שהמוכר יקבע לעצמו תאריך פינוי. לעיתים קרובות הלקוח הפוטנציאלי שואל על זמן הפינוי ומקבל תשובה כגון: "כאשר אני אמצא דירה אני אצא". לא ברור מה אמור הרוכש לעשות עם התשובה הזאת.
– למרבה הצער, הישראלי הטיפוסי נוטה לשאול את המוכר למה הוא מוכר את הדירה. בד"כ הכוונה הנסתרת היא בערך כזאת: אם הדירה כל כך טובה, למה אתה רוצה למכור. לכן, חשוב שתהיה תשובה מוכנה לשאלה זאת.
– כל מוכר צריך לצאת מנקודת הנחה שאף אם הקונה רציני, הוא עתיד לראות עוד מס' נכסים. פעמים רבות הוא אף לא יזכור את הדירה שלכם. תזכורת ביום למחרת יכולה לשנות את ההתייחסות לדירה שלכם. כמובן שלמתווך יהיה קל הרבה יותר לבצע מעקב.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש