במאמר הקודם התחלתי לכתוב על טעויות הנעשות במכירת דירה ע"י מוכרים לא מנוסים. במאמר זה אני רוצה להזכיר טעות נוספת והיא דרך הפרסום. קושי גדול במכירת הנכס נגרם ע"י המוכרים כאשר הם מגזימים בתיאור הנכס. טעות זו מצויה למרבה הפלא גם אצל מתווכים. כאשר הנכס מתואר כשמור\ משופץ\מפואר וכדו', ולמעשה אינו עומד בסטנדרטים המפורסמים נוצרות שתי בעיות. הראשונה היא ריבוי "מבקרים" שאינם מעוניינים לרכוש את הדירה, והשנייה היא אכזבה אצל הקונים הפוטנציאליים שגורמת לחוסר עניין, גם אצל מי שהיו למעשה עלולים לרכוש את הנכס אם אכן הוא היה מפורסם בצורה נכונה.

כאשר אדם אכן מצפה למצוא נכס משופץ, ומוצא נכס במצב גרוע, הסיכויים שהוא אכן ירכוש את הנכס אפסיים. כל אכזבה שיש לקונה הפוטנציאלי בין איך שהוא דמיין את הנכס לעומת מצבו בפועל תגרום לנסיגה מהעסקה. באמת זה דבר הגיוני ופשוט, וקשה מאוד להבין איך יצאה ההבנה שאם הדירה תוצג בצורה טובה יותר מהמציאות זה יעזור למכירה. למעשה, ראיתי מס' פעמים מתווכים מוכשרים שעושים בדיוק להיפך. בדרך לראות את הנכס הם מגזימים מעט לכיוון השני ואומרים שהנכס נראה קצת מוזנח, וכאשר הקליינט מוצא נכס שנראה טוב יותר ממה שהוא דמיין, הסיכויים לסגירת העסקה עולים הרבה. כמובן שאת זה אפשר לעשות רק בדרך לראיית הנכס ממש, אחרת הרוכש הפוטנציאלי לא יגיע לראות את הדירה.

לעיתים, ההפרש בין מצב הנכס למעשה, לתיאור הנכס בפרסום גורם אף לכעס מיותר אצל הרוכשים כאשר הם טורחים לבוא, לעיתים אף מרחוק, ומוצאים שממש שיקרו להם בתיאור הנכס. עניין זה מצריך הרבה מחשבה בשעת הפרסום, וכן בעת השיחה המקדימה בטל'. אפשר אומנם להתרכז בדברים הטובים הקיימים בנכס אם זה נעשה במידה ובחכמה, אבל אין עניין להגזים, ובטח לא לשקר.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש