לפני כשנה בערך פנה אלי מתווך, והציע לי דירה בפריפריה. הדירה הייתה באזור מבוקש מאוד לשכירות, והייתה משופצת ברמה גבוהה. בעל הדירה, תושב חו"ל, שלח ייפוי כוח לארץ, וביקש 400,000₪ עבור הדירה. הנכס היה שווה למעשה ₪ 600,000. הדבר המפתיע בעסקה היה שהמתווך דרש 100,000₪ דמי תיווך, ולא הסכים להתפשר בעניין כלל.

פשוט וברור שהעסקה מעולה אף בתנאים אלו, ולכן, נגשתי להציע אותה לקליינטים שפנו אלי בבקשה למצוא להם דירה טובה להשקעה. להפתעתי הרבה, הקליינטים שפניתי אליהם דחו אותה כולם בטענה של: "למה מה קרה שהמתווך ירוויח כל כך הרבה". רק הקליינט השמיני שהצעתי לו את הדירה הגיב בשוויון נפש לעניין דמי התיווך, ורכש לבסוף את הנכס.

דבר מדהים הוא שאדם נתקל בעסקה שהיא לכל הדעות מצוינת, ודוחה אותה רק על מנת שחברו לא ירוויח. ברור שזו גישה קטנונית, ומאוד מאוד לא מקצועית. איך אפשר להבין אנשים שאכן מוכנים להתפשר על עסקה פחות טובה, ובלבד שאף חברם יפסיד? נתקלתי לא מעט פעמים בחשש שמא המתווך ירוויח יותר ממה שנראה לקליינט שהוא אמור לקבל. משקיעים רבים נמנעים לפנות למתווך מהסיבה הפשוטה של חסכון בעמלת התיווך. אף זו בד"כ טעות. מתווך טוב שמתמצא באזור בו הוא עובד, יכול למצוא עסקאות טובות שאין לאדם פרטי שום סיכוי למצוא. לרוב, בשל הרצון לחסוך את אותם אלפי שקלים, גורם הלקוח נזק של פי כמה וכמה לעצמו. כמו כן, מתווך בד"כ מתמצא טוב באזורים בהם יש ביקוש לשכירות, ברמת השיפוץ הנצרכת לשכירות ובאפשרויות להגיע לפשרה עם הלקוח.

כמובן, כל זה נכון כאשר המתווך אכן עושה את עבודתו נאמנה, ומתכוון אכן למצוא ללקוח נכס מתאים. ברור שאין ללכת אחר המתווך בעיניים עצומות ללא ביקורת כלל.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש