פעמים רבות אני שומע ממשקיעים מתחילים, בעיקר מהצעירים שבהם, את המילים "אני לומד את הסוגיה". ההבנה הפשוטה של רבים היא שניתן לבדוק מס' השקעות, להשוות, ולהחליט מה נראה הטוב מבניהם. ללא יוצא מן הכלל, מדובר במהלך המבטיח השקעה כושלת. פעם אחר פעם אני נדהם מההחלטה הסופית של צעירים עמוסי ביטחון עצמי ש"למדו את הסוגיה" במשך מס' שבועות או חודשים, ועל סמך בדיקות אלו החליטו על השקעה בסכומים בעלי שש ספרות. האפשרות להבין את השוק, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה משפטית במשך זמן כזה אינה קיימת, ואין זה משנה כלל עד כמה מוכשר האדם המנסה לעשות זאת. לעומת זאת, האפשרות לקבל הרגשה שהנה מצאתי עסקה מצוינת, קיימת גם קיימת. לכן, אם אכן מחפשים עסקה טובה ולא רק הרגשה, נחוץ קצת יותר מזה.
בנוסף, ישנו עניין אחר והוא האפשרות להתקשר עם האנשים הנכונים שיכולים לספק את העסקאות הטובות באמת. נדרשים הרבה ניסיון והכרות עמוקה עם שוק הנדל"ן ע"מ ללמוד איך להגיע לעסקאות הטובות והנכונות. בדרך כלל "עסקאות הדובדבן" אינן מפורסמות כלל, וסיכוייו של משקיע מתחיל להגיע אליהן קטנות בהרבה מן הסיכויים להיתקל במשווק שיודע איך למכור חתול בשק. כמעט ללא יוצא מן הכלל אותם צעירים עמוסי ביטחון נופלים בידיים של האדם הלא נכון, שמשווק להם את הדבר האחרון לו הם זקוקים. לרוב מדובר באנשי מכירות משופשפים ומהוקצעים, שעברו הרבה, ולא נדרש להם מאמץ מיוחד כדי למכור נכס לאברך צעיר שאך יצא מחממת הישיבה. רבים מאוד שילמו "דמי לימוד" גבוהים ע"מ להבין זאת. לעיתים, "דמי לימוד" אלו היו כל הכסף שיש להם.
כפי שכבר אמרתי בעבר, נגע זה נפוץ מאוד דווקא בציבור החרדי, דבר הידוע היטב למשווקים ומתווכים למיניהם, שחלקם יודעים שניתן להזמין כבר כרטיסים לחופשה בחו"ל כאשר מגיע לקוח חרדי.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש