פעמים רבות אני שומע ממשקיעים, בעיקר מצעירים יותר, את המילים: "אני לומד את הסוגיה". ההבנה הפשוטה של רבים היא שניתן לבדוק מס' דירות והשקעות, להשוות, ולהחליט מה הטוב מבניהם. ללא יוצא מן הכלל, מדובר במהלך המבטיח השקעה גרועה. פעם אחר פעם אני נדהם מההחלטה הסופית של צעירים עמוסי בטחון עצמי, ש"למדו את הסוגיה" במשך שבועות או חודשים, והחליטו על סמך בדיקות אלו על השקעה בסכומים בעלי שש ספרות.

האפשרות להבין את השוק בין מבחינה כלכלית ובין מבחינה משפטית במשך זמן כזה אינה קיימת כלל, ואין זה משנה כמה מוכשר האדם שמנסה לעשות זאת. בנוסף, ישנו עניין אחר והוא האפשרות להתקשר עם האנשים הנכונים שיכולים לספק את העסקאות הנכונות. הרבה ניסיון והכירות עם השוק נדרשים כדי ללמוד איך להגיע לעסקאות הנכונות והטובות. בדרך כלל עסקאות "הדובדבן" אינן מפורסמות כלל, וסיכויו של אדם מן השורה להגיע אליהם, קטנים בהרבה מהסיכויים להגיע למשווק שידע איך למכור לו חתול בשק.

פעם אחר פעם אני מופתע מצעירים הבטוחים ביכולת שלהם להגיע לעסקה טובה יש מאין, ונופלים בידיים של האדם הלא נכון, שמוכר להם את הדבר האחרון לו הם זקוקים. בדרך כלל מדובר באנשי מכירות משופשפים, שעברו הרבה, ולא נדרש להם מאמץ מיוחד ע"מ למכור לצעיר שיצא אתמול מחממת הישיבה את מה שהם מעוניינים.

משקיעים רבים משלמים "דמי לימוד" על מנת להבין נקודה זו. לעיתים מדובר בהפסד הקרן או חלק ממנה, ולעיתים מדובר בהקטנת הרווחים. הצד השווה הוא שהאפשרות למצוא עסקה טובה באמת לאותם משקיעים, פשוט אינה קיימת. כמו שכבר כתבתי בעבר, נגע זה נפוץ יותר בציבור החרדי. משווקים ומתווכים יודעים שכאשר מגיעים משקיעים חרדים, אפשר כבר להזמין כרטיסים לחופשה לחו"ל, וחלק מהעניין הוא הביטחון חסר הטעם שניתן "ללמוד את הסוגיה", ללא לימוד עיוני וללא ניסיון בשטח, ולקבל החלטות.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש