בשבועות האחרונים כתבתי על ההזדמנויות שנוצרו בזמן משבר הקורונה.
בעקבות המאמר פנו אלי מס' לקוחות בבקשה למצוא להם עסקה רווחית. בין לקוחות היה זוג צעיר שפנה אלי מס' שעות לאחר שהגיע אלי הצעה חריגה. מדובר בדירה גדולה ומשופצת במחיר של בערך כ- 100,000 ₪ מתחת למחיר השוק. המוכר היה חייב למכור מיד עקב התחייבות לחוזה חתום לרכישת דירה אחרת. הזוג ראה את הדירה, בדק את פער המחירים מדירות מקבילות בשוק, בדק את הרישום בטאב"ו והתרשם שזו אכן עסקה מיוחדת. בשלב זה הזוג רצה לחשוב על העסקה מס' ימים. לטענתי שהדירה לא תישאר בשוק לזמן זה הם הגיבו בטענה "אז מה אתה רוצה שנקנה דירה בפזיזות?" הדירה נמכרה למחרת דרך מתווך מקומי.
לכאורה היה נראה שיש הרבה צדק בטענה שלהם. פעמים רבות כתבתי על פזיזות כאחד הגורמים המרכזיים לנפילות גדולות והפסדים גדולים. מצד שני יש להבין את החילוק בין פזיזות להחלטיות, ובין זהירות להססנות.
פזיזות והססנות הם מידות לא טובות בכלל, ובפרט בנדל"ן. לעומתם, זהירות והחלטיות הם מידות חשובות להצלחה בתחום. אז מתי באמת נגמרת הזהירות ומתחילה ההססנות? מתי ישנו מעבר מהחלטיות בריאה לפזיזות מסוכנת?
כפי שכבר כתבתי מס' פעמים, הגבולות מאוד ברורים למשקיע המקצועי. כל עסקה צריכה בדיקה של כל הפרטים כולם, ללא יוצא מן הכלל. כאשר לא ניתן לבדוק את הדברים היטב, אין אפשרות להתקדם בעסקה, אף אם נראה שהיא רווחית ביותר. כל התקדמות ללא בירור כל הנתונים גובל בפזיזות, וקרב לוודאי יגרום הפסדים. לעומת זאת, כאשר נבדקו כל הנתונים, ואכן הם נראים מצוין, אין שום עניין "לישון על זה מס' ימים". זהו מתכון בטוח להפסד העסקה. העסקאות הטובות לא נשארות בשוק זמן רב, ולסובלים מעודף הססנות אין שום סיכוי להגיע אי פעם לעסקה טובה. אין שום טעם במציאת הזדמנויות כאשר אין את הכלים לנצל אותם.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש