היום פנה אלי לקוח עם רעיון "חדש"- פינוי בינוי. הוא ביקש שאמצא לו דירה ששווה עכשיו סכום נמוך, עם וודאות שהדירה תהיה שווה הרבה יותר לאחר הפינוי בינוי. ביום רגיל אני מקבל 3-4 שיחות של אנשים שמתעניינים בנושא, וחושבים שהם מצאו את הרעיון החדש להתעשרות מהירה. לצערי, מתווכים רבים מנצלים את המצב, ויודעים איך להכניס לעסקה את האופציה הכמעט וודאית לפינוי בינוי.
יש לדעת שאופציה זו של רווחים מעסקה של פינוי בינוי כמעט אינה קיימת. הסיבה לכך פשוטה- אם אכן כבר קיימת וודאות לפינוי בינוי, המחיר יהיה בהתאם. אף אחד לא מוכר דירה שנכנסת וודאי לפינוי בינוי במחיר של דירה רגילה. ואם אין וודאות שאכן יתקיים במקום פרויקט של פינוי בינוי, אז כמובן העסקה לא מעניינת. רוב מוחלט מן המקומות בהם עדיין לא נחתם הסכם סופי בין הדיירים ליזם, או שלא התקבל אישור מהעירייה, לא מגיעים לידי בנייה. לכן, כמעט כל הרוכשים שסברו שמצאו קיצור דרך לעושר, עדיין ממתינים לפרויקט שיתחיל. חלקם ממתינים כבר למעלה מ- 10 שנים, לעיתים עם נכסים לא מושכרים, ולעיתים עם נכסים המושכרים בשכירות מינימאלית.
לאורך השנים, הרבה משקיעים מתחילים הגיעו לפגישה ע"מ לבדוק עסקאות שהציעו להם, עם הבטחה לפינוי בינוי עתידי. בכל אלו, הייתה פעם אחת ויחידה שאכן המתווך הציע עסקה מצוינת של פינוי בינוי, כאשר הדירה אכן נמכרה במחיר השוק. למרבה הצער, שם הייתה בעיה אחרת. המוכרת הייתה אלמנה מבוגרת מאוד שלא ידעה כלל מה היא מוכרת, והמתווך ניסה לנצל זאת ע"מ להציע עסקה אטרקטיבית ללקוח. הזוג שהיה ירא שמיים, דאג להודיע למוכרת שיש לה דירה יקרה יותר ממה שנאמר לה. מכל זה יש ללמוד שלא יתכן לקנות דירה שעומדת בוודאות לפני פינוי בינוי, במחיר של דירה רגילה באזור, ועל כורחנו נמשיך לחפש מקומות אחרים להתעשרות מהירה.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש