אחת הטעויות המצויות יותר אצל משקיעים מתחילים היא רכישת נכס שפונה לציבור מצומצם. דבר זה נוגע בין במכירה ובין בהשכרה. למשקיע הלא מנוסה יכולה נקודה זו להראות משנית, אך היא חשובה מאוד להצלחת כל עסקה.

דוגמאות רבות לעניין. כאשר קונים וילה או קוטג', אף כאשר מחיר העסקה נראה אטרקטיבי, וגם אם נראה שניתן להשכיר אותו בסכום גבוה יחסית, צריך לקחת בחשבון שבד"כ קשה מאוד למכור נכסים כאלו. מעטים הם האנשים שמחפשים וילה, ואדם המחפש וילה למגורים כמעט ללא יוצא מן הכלל ישאף לתכנן את המקום כיד הדמיון הטובה עליו. לכן, הפנייה תהיה לציבור מאוד מצומצם שרוצה באמת לגור בוילה, ושתכנון הווילה המדוברת מושך אותו. אף כאשר מנסים להשכיר וילה פונים לקהל מאוד מסוים, דבר המקשה מאוד על השכרת הנכס. שכירות של וילה היא עניין יקר, וכמעט תמיד, מי שיש לו סכומים כאלו יקנה נכס ולא יזדקק לשכירות. כיוצא בזה, כאשר רוכשים משרד גדול במיוחד, אף אם המחיר מצוין, נתקלים באותן בעיות.

בזמן האחרון התפשט מאוד בציבור המהלך של רכישת דירה וחלוקתה ליחידות, או בניית יחידות דיור סמוך למקום המגורים. אף כאן חשוב לתכנן את היחידות כך שיפנו לקהל רחב ככל האפשר. כאשר היחידות קטנות מאוד, בקומה גבוהה, או כאשר אין בהם מספיק חלונות, הדבר מקשה על ההשכרה, ומחייב התפשרות על התשואות. אף כאשר מנסים למכור נכס כזה, המחיר יורד בגלל התשואות הנמוכות וכ"ש כאשר היחידה ריקה.

דוגמה נוספת הנוגעת לעניין. כאשר רוכשים דירה המעוצבת בצורה ייחודית, גם אם בעיני הרוכש היא נראית יפה, יש לזכור שהדבר יקשה אח"כ על המכירה. בנכס להשקעה השאיפה היא לפנות תמיד לציבור גדול ככל האפשר, ולכן צריך לחפש דירות יותר סטנדרטיות. לכן, כאשר בוחרים ריצוף וקרמיקה, הכיוון הוא על דוגמאות שמקובלות יותר ברוב הבתים. כמו שכבר כתבתי, משקיעים מתחילים נוטים לחשוב שזה עניין שולי, ובזמן המכירה מתברר להם שהדבר גורם לקושי גדול במכירה.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש