במאמר הקודם ציינתי שתי צורות שונות של התנהלות מקובעת. כתבתי שישנם אנשים עם נטייה מסוימת למחשבה המקובעת אך ורק לדברים מוכרים. במאמר זה אני רוצה לכתוב על התנהלות מקובעת בעניינים מסוימים. אחת הסיבות להתנהגות כזאת היא דרך לא נכונה של הפקת לקחים.

אם נתבונן נשים לב שישנם אנשים שעקב התנסות שלילית, שלהם או של אחרים, בנושא מסוים, נוטים לשלול את כל הנושא מעיקרו. השבוע יצא לי לדבר עם אדם שהחזיק ברכב מסוג טויוטה, ועקב התנסות לא חיובית עם הרכב "קיבל על עצמו" לא לרכוש יותר מכוניות מהסוג האמור. הנה אין ספק כלל שמדובר באחת החברות האמינות ביותר, אם לא האמינה שבהן, ואין טעם כלל לשלול את כל מכוניות החברה עקב ניסיון בודד. אף בענייני נדל"ן אני נתקל לעיתים באנשים שעברו או שמעו על התנסויות לא מוצלחות בתחומים מסוימים, ועקב כך נוטים לשלול את כל הנושא המדובר. לכן, לעיתים קרובות אני שומע משפטים כגון:"אני לא משקיע בקרקעות, היה לי חבר שנפל בזה", "אני לא משקיע בנדל"ן בחו"ל, לא שמעת על קבוצה פלונית שהפסידו את כל כספם בהשקעה כזאת?".

הפלא הוא שבד"כ אותו אדם שמע אף על השקעות לא מוצלחות בדירות, אבל זה לא מביא אותו למסקנה שאף דירות הם "מחוץ לתחום". זאת מהסיבה הפשוטה שבדירות הוא מבין מה גרם להשקעה הלא מוצלחת (חוסר ביקוש לשכירות, קנייה ביוקר, השכרה לאדם לא ראוי, וכו'), אבל בעסקאות שהוא פחות מבין, הוא נוטה לחשוב שזה מפני שכל הנושא אינו כדאי. פשוט שאף בנושא כגון רכישת קרקעות אפשר לעשות עסקאות רווחיות מאוד.

כמו בכל נושא, הדבר דורש הרבה ידע וניסיון. משקיעים רבים הפסידו סכומים גדולים כאשר הזדרזו להשקיע בקרקעות ללא ידע מוקדם בנושא, או לפחות התייעצות עם בעל ניסיון. וודאי שאין זה שולל את כל הנושא. מה שזה כן שולל, זו השקעה ללא ידע וניסיון בין בקרקעות, השקעות בחו"ל, או דירות.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש