השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות ממה שהמשווקים במקום אמרו להם, ולמרבה ההפתעה, סירבו להבין שקיים לעיתים קרובות פער בין המציאות לבין מה שאומר המשווק. לאחר שיחה ארוכה מאוד נראה היה שהעניין הובן, אך למרבה התדהמה הם חזרו אלי למחרת לאחר ששוב השתכנעו מהמשווק שהנתונים שנמסרו להם מדויקים. יש לציין שחלק מהנתונים היו מופרכים לגמרי, ואף כאשר אמרתי להם את זה עדיין הם העדיפו להאמין שישנה אפשרות להרוויח פי שש על הכסף שלהם בטווח של שלוש שנים.
יש לציין שלא הייתי נותן אותם כדוגמא אלמלא היה זה עניין רגיל. למרבה הפלא הדבר קורה בתדירות די גבוהה. אנשים שומעים ממשווקים שהם יוכלו להכפיל את הכסף פי שש במספר מועט של שנים, ואף כאשר נאמר להם שאין כלל אפשרות כזאת, הם בוחרים להאמין למשווק. יש לדעת שאף בעסקה מצוינת של קרקע קשה מאוד להכפיל את הכסף בתקופה של שש שנים אפילו פי שניים, והסיכויים של המשקיע המתחיל למצוא אפילו עסקה כזאת הם אפסיים. לעומת זאת, הסיכויים למצוא משווקים שיבטיחו עסקאות של הכפלה פי ארבע, חמש או שש הם גבוהים מאוד. בימים אלו נתקלתי בפעם הראשונה באפשרות מעשית ובטוחה להכפיל את הכסף פי שלוש, ואף זאת משום שהרכישה נעשית מול אדם פרטי ולא דרך חברה. מעבר דרך חברה גורם תמיד לעליית מחירים משמעותית של הקרקע בגלל ההוצאות המוכרחות כמו פרסום, שכירות המשרדים, תשלומים לעובדים במשרד וכמובן שאחרי הכול הם צריכים להרוויח.
כאמור, ישנם  אפשריות מצוינות להרוויח כסף בקרקעות כל עוד לא נעשות טעויות ולא מצפים לרווחים לא מציאותיים. רווחים של פי שתיים ופי שלוש הם חסרי תקדים היום בשוק הנדל"ן, ואין צורך לחלום על דברים שלא יתכנו.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש