פעמים מספר נכתב על קניית קרקעות חקלאיות. אין כבר מקום להאריך על ההפסד הוודאי בעניין, גם כאשר ישנם סיפורים על המהירות והוודאות של ההפשרה. כמו כן דובר על הזהירות היתרה הנדרשת כאשר נגשים לקניית קרקע. מאידך, השמועות על הנפילות התכופות של ה”משקיעים” באותן קרקעות, גורמות לציבור לדחות אף עסקאות רווחיות ובטוחות בעניין.

פעמים רבות אני שומע דברים בסגנון: “אני לא רוצה להתעסק עם קרקעות, כל מי שקונה קרקע נופל”. כמעט כמו כל הכללה, אף כאן היא אינה מדויקת כלל. ישנן עסקאות מומלצות מאוד אף בקרקעות, ולעיתים האפשרות להרוויח סכום גדול קיימת בקרקע הרבה יותר מדירה. משקיעי נדל”ן רבים הרוויחו סכומים גדולים מעסקאות כאלו, וישנם משקיעים שמתעסקים רק בקרקעות בגלל הסכומים המעורבים בעניין כאשר הדברים נעשים נכון. כיום ישנן מספר אפשרויות להשקיע בקרקעות מופשרות, בעסקאות בטוחות לגמרי, ועם אפשרויות מצוינות להרוויח סכומים גבוהים.

כמובן שהדברים מצריכים בדיקה של אדם חיצוני המתמחה בנושא, וכן בחינה של הצד המשפטי אצל עו”ד.

נקודה נוספת המצריכה בדיקה היא האפשרות להניח סכום מסוים ללא תשואה לתקופה של מס’ שנים. שלא כמו דירות או נדל”ן מסחרי המניבים לרוב תשואה חודשית, בקרקעות הכסף “רדום” בד”כ לתקופה של מספר שנים, ולא כל אדם יכול להרשות לעצמו דבר זה. פעמים רבות הגיעו אלי זוגות צעירים שרצו להתקדם בעסקאות כאלו, ואף שהיו בטוחות ורווחיות, הרי שהשכירות החודשית שהם שלמו על הדירה שלהם מנעה מהם את האפשרות לקחת על עצמם עניין זה. לסיכום, כמו בכל עניין, אף כאן צריך לבדוק כל דבר בזמן והמקום המתאימים, מצד אחד וודאי לא לקפוץ לעסקאות, ומצד שני לא לדחות דברים בגלל דעות קדומות.

אהבת? שתף אותנו!!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

עוד מאמרים

שינויים בשוק הנדל”ן

בעבר, עסקאות הנדל”ן היו פשוטות ורווחיות הרבה יותר. אף אנשים ללא הבנה וניסיון כלל יכלו לקנות דירה, להמתין כמה שנים, ולמוכרה בסכום גבוה הרבה יותר.

רמאויות 3

במאמרים הקודמים הזכרתי את הפזיזות ואת הדמיון כגורמים חשובים בהצלחה של תרמית. במאמר זה אביא גורם נוסף לנפילה לרמאויות. כמו שכבר ציינתי, בעבר היה שוק