אחד הדברים שלא מקבלים דגש ראוי במהלך רכישת דירה הוא רמת הרצינות של המוכר.
למעשה, זהו הדבר הראשון שצריך לברר כאשר ניגשים לראות נכס.
סטטיסטית, חלק משמעותי ממוכרי הדירות עדיין לא בשלים למכירה, בין מבחינת החלטה סופית שאכן הם מעוניינים למכור, בין מבחינת מחיר.
מוכרים רבים מפרסמים את הנכס שלהם למכירה, כאשר למעשה הם אינם בטוחים כלל שהם מעוניין למכור. אחרים יוצאים מנקודת הנחה שאם הם יצליחו לקבל מחיר גבוה מאוד הם יהיו מוכנים למכור, אחרת הם לא מעוניינים.
רוכשים רבים נתקלים במצבים בהם הם מעוניינים בנכס שראו, ולאט לאט מתחוור להם שהמוכר לא בשל למכור. לעיתים, לאחר התנהלות ארוכה מתברר עניין זה לרוכשים, דבר הגורר מפח נפש, ולפעמים אף הפסד כספי.
בירור הרצינות של המוכר היא עניין חשוב בתחילת התהליך, וניתן לברר נקודה זו בקלות בתחילת הדרך.
לאחרונה פנה אלי זוג בבקשת יעוץ. הם סיכמו על רכישת דירה בקרית ספר, ורק לאחר שמצאו דירה שחפצו בה, פרסמו את הדירה שלהם למכירה. שני החוזים היו אמורים להתבצע יום אחרי יום, כאשר חוזה מכירת הדירה שלהם קודם. לאחר שחתמו על מכירת הדירה שלהם, הודיעו להם המוכרים שהם החליטו לא למכור, "והאמת שהם לא היו שלמים עם המכירה כבר מתחילה". כאשר עלתה הטענה שהם מכרו את הדירה שלהם רק ע"מ לרכוש דירה זו, התגובה הייתה "שהם יעשו שאלת רב אם מגיע פיצוי לרוכשים".
במשך השנים נתקלתי במאות מקרים בהם המוכר לא היה בשל כלל למכור את הנכס. לעיתים לא היה כרוך בזה יותר מאשר בזבוז זמן, ולעיתים היה כרוך בזה אף הפסד כספי ומפח נפש. כפי שציינתי, זה דבר חיוני לבירור בתחילת התהליך.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש