גורם משמעותי מאוד לנפילה בידי רמאים ,הוא הנטייה הטבעית של כל אדם לשפוט את הצד השני ע"פ מידותיו.

כולנו מודעים לטעות זו אצל מפלגות השמאל, שחפצות ופועלות לשלום, בו בזמן שמול עיניהם הצד השני צווח: "בדם ובאש נפדה את פלסטין". כיוצא בדבר, אנשים תמימי דרך נוטים להבין שאף האדם שעומד מולם וודאי לא יעלה על דעתו לרמות במודע, ותכופות נשמע אותם אומרים משפטים כגון: "אני לא מאמין שהוא יעשה דבר כזה".

כל רמאי מתחיל יודע שקל הרבה יותר לרמות אדם טוב ותמים, אבל לא תמיד הוא מבין שהרעיון אחרי זה הוא, שאדם טוב טועה בד"כ לחשוב שכולם סביבו טובים כמותו. התופעה הזו מצויה מאוד, ומי שייתן ליבו לדבר יבחין בה על בסיס יום יומי. תכופות אני נתקל בקשיים להעביר רעיון זה לקליינטים. לאחרונה פנה אלי קליינט להתייעץ לגבי דירה שהציעו לו בקריות, הדירה הייתה שווה לדעתי בערך .₪ 650,000 המתווך הציע לו אותה במחיר מציאה חסר תקדים- 880,000₪. ניסיתי להסביר לו שהמחיר הוא כבר לא בגדר יקר, אלא בתחום של רמאות גמורה, ומישהו שם, כנראה יותר מאחד, מרוויח סכום בעל שש ספרות.

בשלב זה התפתח מעין "שיח חרשים", כאשר אני מנסה להסביר לו נקודה פשוטה זו, והוא חוזר ואומר משפטים כגון: "אבל המתווך אמר לי שזו עסקה מצוינת", "הוא אמר שאני מפסיד את עסקת חיי אם אני לא קונה את הדירה", וכו'. כאשר הבנתי שאין אפשרות להעביר לו נקודה זו, וכבר עמדתי לאחל לו בהצלחה, הצילה אשתו את המצב. נראה שקצה נפשה בשיחה שלא מובילה לשום מקום. היא חטפה ממנו את הטלפון באמצע משפט, הקשיבה לטענה שלי, הודתה לי, ובזה נגמר העניין. כפי שאמרתי, אני שומע טיעון זה של: "אבל המתווך אמר…" על בסיס יום יומי. אדם היודע שיש לו נטייה כזו, צריך לתת ליבו יותר לבדיקת הדברים, בין אם מדובר בעסקאות פשוטות, וכל שכן ברכישת נדל"ן.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש