גורם משמעותי מאוד לנפילה בידי רמאים ,הוא הנטייה הטבעית של כל אדם לשפוט את הצד השני ע”פ מידותיו.

כולנו מודעים לטעות זו אצל מפלגות השמאל, שחפצות ופועלות לשלום, בו בזמן שמול עיניהם הצד השני צווח: “בדם ובאש נפדה את פלסטין”. כיוצא בדבר, אנשים תמימי דרך נוטים להבין שאף האדם שעומד מולם וודאי לא יעלה על דעתו לרמות במודע, ותכופות נשמע אותם אומרים משפטים כגון: “אני לא מאמין שהוא יעשה דבר כזה”.

כל רמאי מתחיל יודע שקל הרבה יותר לרמות אדם טוב ותמים, אבל לא תמיד הוא מבין שהרעיון אחרי זה הוא, שאדם טוב טועה בד”כ לחשוב שכולם סביבו טובים כמותו. התופעה הזו מצויה מאוד, ומי שייתן ליבו לדבר יבחין בה על בסיס יום יומי. תכופות אני נתקל בקשיים להעביר רעיון זה לקליינטים. לאחרונה פנה אלי קליינט להתייעץ לגבי דירה שהציעו לו בקריות, הדירה הייתה שווה לדעתי בערך .₪ 650,000 המתווך הציע לו אותה במחיר מציאה חסר תקדים- 880,000₪. ניסיתי להסביר לו שהמחיר הוא כבר לא בגדר יקר, אלא בתחום של רמאות גמורה, ומישהו שם, כנראה יותר מאחד, מרוויח סכום בעל שש ספרות.

בשלב זה התפתח מעין “שיח חרשים”, כאשר אני מנסה להסביר לו נקודה פשוטה זו, והוא חוזר ואומר משפטים כגון: “אבל המתווך אמר לי שזו עסקה מצוינת”, “הוא אמר שאני מפסיד את עסקת חיי אם אני לא קונה את הדירה”, וכו’. כאשר הבנתי שאין אפשרות להעביר לו נקודה זו, וכבר עמדתי לאחל לו בהצלחה, הצילה אשתו את המצב. נראה שקצה נפשה בשיחה שלא מובילה לשום מקום. היא חטפה ממנו את הטלפון באמצע משפט, הקשיבה לטענה שלי, הודתה לי, ובזה נגמר העניין. כפי שאמרתי, אני שומע טיעון זה של: “אבל המתווך אמר…” על בסיס יום יומי. אדם היודע שיש לו נטייה כזו, צריך לתת ליבו יותר לבדיקת הדברים, בין אם מדובר בעסקאות פשוטות, וכל שכן ברכישת נדל”ן.

אהבת? שתף אותנו!!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

עוד מאמרים

שינויים בשוק הנדל”ן

בעבר, עסקאות הנדל”ן היו פשוטות ורווחיות הרבה יותר. אף אנשים ללא הבנה וניסיון כלל יכלו לקנות דירה, להמתין כמה שנים, ולמוכרה בסכום גבוה הרבה יותר.

רמאויות 3

במאמרים הקודמים הזכרתי את הפזיזות ואת הדמיון כגורמים חשובים בהצלחה של תרמית. במאמר זה אביא גורם נוסף לנפילה לרמאויות. כמו שכבר ציינתי, בעבר היה שוק