במאמר הקודם הוזכרה הפזיזות כמידה חשובה למי שמעוניין להפסיד סכומים גדולים. במאמר זה נדון במידה אחרת- הדמיון. כל תרמית ראויה לשמה תכלול פיתיון שיצית את הדמיון של "הקורבן", ויראה לו את עצמו בעוד זמן מה במצב כלכלי שונה לגמרי. לדברים יש תוקף נוסף בציבור שלנו משתי סיבות. הראשונה היא הלחץ הכלכלי שלעיתים קיים יותר בציבור שלנו, וחוסר הידיעה כיצד ניתן לפתור קושי זה כאשר הבעל בכולל, והאישה מכניסה סכומים מצומצמים. השנייה היא תמימות יתר בציבור החרדי, הרבה בגלל חוסר ניסיון בהתעסקות עם הציבור הכללי. יש לדעת שדבר ידוע הוא אצל רמאים בשוק הנדל"ן שכאשר מגיע לקוח חרדי, עולים הסיכויים הרבה לסגור עסקה. רובם אף מודעים לעובדה שהחרדי הממוצע לא ירוץ לבתי משפט לתבוע את כספו, ולעיתים פשוט ישלים עם אובדן הכסף.

לפני מס' חודשים פנתה אלי אישה מבני ברק. התברר שהיא השקיעה את כל הכסף שקיבלו היא ובעלה הצעיר לחתונה בנדל"ן בחו"ל. בעסקה הובטחה להם ,תשואה 20% ובטחון של עליית מחירים גדולה של באזור. בשלבים מוקמים מאוד הם הבינו שכנראה הם לא יזכו לראות את כספם בחזרה.

הפניתי אותה לעו"ד המתמחה בעניינים אלו, והמלצתי לה לפנות למוכרים ולומר להם שהיא מארגנת קבוצה של אנשים שהשקיעו אצלם והפסידו את כספם. האישה שאכן לא סבלה מעדינות יתר, הצליחה להעביר להם את התחושה שהיא תגרום להם הפסדים גדולים, ושעדיף להם להסתדר איתה מאשר להסתכן ברעש מיותר. מכל מקום, ה"יזמים" לא הסכימו בשום אופן להחזיר את כל הכסף, ולבסוף התפשרו על החזר של 75%. לאחר שהזוג חתם להם שאין לו שום תביעות אחרות, הם אכן קבלו חזרה את הסכום המסוכם.

באמת, זהו מקרה חריג מאוד, והיה לי רק עוד מס' מועט של מקרים שבו אנשים זכו לראות את כספם או חלק ממנו כאשר היה מעורב רמאי בסיפור.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש