במאמר הקודם הוזכרה הפזיזות כמידה חשובה למי שמעוניין להפסיד סכומים גדולים. במאמר זה נדון במידה אחרת- הדמיון. כל תרמית ראויה לשמה תכלול פיתיון שיצית את הדמיון של “הקורבן”, ויראה לו את עצמו בעוד זמן מה במצב כלכלי שונה לגמרי. לדברים יש תוקף נוסף בציבור שלנו משתי סיבות. הראשונה היא הלחץ הכלכלי שלעיתים קיים יותר בציבור שלנו, וחוסר הידיעה כיצד ניתן לפתור קושי זה כאשר הבעל בכולל, והאישה מכניסה סכומים מצומצמים. השנייה היא תמימות יתר בציבור החרדי, הרבה בגלל חוסר ניסיון בהתעסקות עם הציבור הכללי. יש לדעת שדבר ידוע הוא אצל רמאים בשוק הנדל”ן שכאשר מגיע לקוח חרדי, עולים הסיכויים הרבה לסגור עסקה. רובם אף מודעים לעובדה שהחרדי הממוצע לא ירוץ לבתי משפט לתבוע את כספו, ולעיתים פשוט ישלים עם אובדן הכסף.

לפני מס’ חודשים פנתה אלי אישה מבני ברק. התברר שהיא השקיעה את כל הכסף שקיבלו היא ובעלה הצעיר לחתונה בנדל”ן בחו”ל. בעסקה הובטחה להם ,תשואה 20% ובטחון של עליית מחירים גדולה של באזור. בשלבים מוקמים מאוד הם הבינו שכנראה הם לא יזכו לראות את כספם בחזרה.

הפניתי אותה לעו”ד המתמחה בעניינים אלו, והמלצתי לה לפנות למוכרים ולומר להם שהיא מארגנת קבוצה של אנשים שהשקיעו אצלם והפסידו את כספם. האישה שאכן לא סבלה מעדינות יתר, הצליחה להעביר להם את התחושה שהיא תגרום להם הפסדים גדולים, ושעדיף להם להסתדר איתה מאשר להסתכן ברעש מיותר. מכל מקום, ה”יזמים” לא הסכימו בשום אופן להחזיר את כל הכסף, ולבסוף התפשרו על החזר של 75%. לאחר שהזוג חתם להם שאין לו שום תביעות אחרות, הם אכן קבלו חזרה את הסכום המסוכם.

באמת, זהו מקרה חריג מאוד, והיה לי רק עוד מס’ מועט של מקרים שבו אנשים זכו לראות את כספם או חלק ממנו כאשר היה מעורב רמאי בסיפור.

אהבת? שתף אותנו!!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

עוד מאמרים

שינויים בשוק הנדל”ן

בעבר, עסקאות הנדל”ן היו פשוטות ורווחיות הרבה יותר. אף אנשים ללא הבנה וניסיון כלל יכלו לקנות דירה, להמתין כמה שנים, ולמוכרה בסכום גבוה הרבה יותר.

רמאויות 3

במאמרים הקודמים הזכרתי את הפזיזות ואת הדמיון כגורמים חשובים בהצלחה של תרמית. במאמר זה אביא גורם נוסף לנפילה לרמאויות. כמו שכבר ציינתי, בעבר היה שוק