פעם אחר פעם אני נדהם מהרעיונות הנואשים שהוגים אנשים יצירתיים, ע"מ למצוא עסקה שאף אחד לא חשב עליה עדיין. לעיתים אותם משקיעים מתחילים כ"כ בטוחים שגילו מכרה זהב, שהם מפחדים לגלות לי את הרעיון שלהם, שמא אני "אגנוב" אותו.
השבוע הופתעתי ע"י אברך צעיר מאוד, שחשב על רעיון מחודש. הוא מצא דירה בירושלים עם תקרה גבוהה במיוחד (360 ס"מ), הוא חשב לקנות אותה ולחלק אותה לגובה. כך, במקום דירת 50 מטר, תהיה לו דירת 100 מטר. כמובן שהוא לא היה מעוניין לומר לי את הרעיון אלא אחרי שבועות, קונמות, חרמות והבטחות שלא אגנוב לו את העסקה. אין הרבה סיבות להאריך בשלילת הרעיון. ראשית משום שאין כאן מספיק גובה לשתי קומות. שנית, המדרגות נוגסות שטח ניכר, בין מהקומה התחתונה, ובין מהקומה העליונה. ישנם עוד כמה הערות הנוגעות לצד ההנדסי, אבל כפי שאמרתי, אין כאן סיבה להאריך. לזכות אותו אברך יש לומר, שהוא לא היה בטוח בעצמו עד כדי לגשת לעסקה כזאת ללא יעוץ כלל. הרבה אברכים מתקדמים לעסקאות מחודשות ללא יעוץ כלל. לעיתים מדובר בהצעות שאף מומחה נצרך להרבה ברורים ע"מ לבחון את העניין, ולעיתים, בהצעות שילד בן 10 יפטור אותן בצחוק קליל.
לרוב, אף אם נצא מנקודת הנחה שכל הנתונים נכונים, מדובר בעסקה בינונית ולא יותר, אבל המשקיע המתחיל שבוי כ"כ בתוך הרעיון שלו, שאף בזה הוא לא מתבונן. כמובן שכמעט ללא יוצא מן הכלל, הנתונים אינם נכונים, או לפחות לא מדויקים, מה שמביא אותנו להפסד הקרן.
כפי שנאמר פעמים רבות, אף בעסקאות פשוטות יש להיעזר באיש מקצוע, כל שכן בעסקאות לא רגילות.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש