בעבר, עסקאות הנדל"ן היו פשוטות ורווחיות הרבה יותר. אף אנשים ללא הבנה וניסיון כלל יכלו לקנות דירה, להמתין כמה שנים, ולמוכרה בסכום גבוה הרבה יותר. עליית מחירי הדיור הייתה עקבית ותלולה, ולא נדרש שום ידע על מנת להרוויח. כמובן שאף בעבר, כאשר העסקה נעשתה במקצועיות, הרווחים היו אחרים לגמרי. מכל מקום, אף אלו שרכשו מבלי לדעת כל כך מה הם עושים, סיימו ללא תלונות. כיום, מצב הנדל"ן שונה לגמרי.

מחירי הדיור עומדים כבר יותר משנה וחצי, ואי אפשר לבסס את העסקה על עליית מחירים עתידית, אלא על השכירות החודשית. אף הטענה המושמעת לעיתים שוודאי המחירים עתידים לחזור ולעלות אינה נכונה כלל. לכן, כאשר העסקה נעשית היום ללא מקצועיות, הדבר לא רק מצמצם רווחים, אלא אף גורם הפסדים. חשוב מאוד היום לדעת בוודאות שהמקום אכן יהיה מושכר ברציפות, שכן כמו שאמרתי, ברוב העסקאות זה הנושא החשוב ביותר.

למעשה, אנשים מתקשים להפנים את השינוי הזה בשוק הנדל"ן, ולכן רוב הפניות שאני מקבל מדברות על עזרה במציאת מקום בו קיימת עליית מחירים בטוחה. דבר זה מצריך זהירות, שכן פנייה למתווך הלא נכון תענה מייד בהבטחה שהוא מחזיק את הנכס שעתיד לספוג עליית מחירים כזאת. מתווכים ומשווקים רבים משתמשים בעניין זה על מנת לשווק נכסים, ביודעם שנושא זה נופל בדרך כלל לאוזניים קשובות מאוד. צריך לדעת שאין שום אפשרות לצפות דבר זה, ויש לסיים שיחה עם כל מי שמבטיח עלייה וודאית, בד"כ זה אומר שאין לו כל כך מה למכור.

אהבת? שתף אותנו!!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מאמרים

קרקעות

השבוע פנה אלי זוג בבקשה לייעוץ בעסקת קרקעות שהוצעה להם. הכרתי את העסקה היטב ואמרתי להם שאני לא ממליץ כלל. שוב ושוב הם ניסו להקשות

מכירת דירה

בחמישה מאמרים הקודמים כתבתי על הדרך הנכונה למכירת דירה. במאמר זה אוסיף עוד מס' נקודות ראויות לציון: – ישנם דירות שצפויות לבעיה כאשר יבוא הרוכש